FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Zerwane dachy, pozrywane linie i powalone drzewa – bilans strat po nocnej wichurze - AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA 14 marca 2019 r.

Jak poinformował Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Gminy Kęty, w związku z silnym wiatrem z 10 na 11 marca w gminie Kęty podjęto ponad 20 interwencji jednostek OSP.

Uszkodzone zostały 4 dachy na budynkach mieszkalnych, 4 dachy na budynkach gospodarczych, ponad 12 interwencji związanych było z powalonymi bądź niebezpiecznie nachylonymi drzewami i zerwanymi liniami energetycznymi i telefonicznymi.

Działania na terenie gminy Kęty rozpoczęły się w nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 marca, ok. godziny 2.00).  Jednostki OSP podejmowały interwencje także przez dwa kolejne dni, 12 i 13 marca.


11 marca 2019 r., godz. 12:05

To była burzliwa noc. Zaczęło się już po godz. 2.00 z niedzieli na poniedziałek (10/11 marca).

W sumie w gminie Kęty strażacy interweniowali już 14 razy, m.in. w Witkowicach, Malcu i Nowej Wsi, gdzie wiatr zerwał dachy z budynków mieszkalnych i budynku gospodarczego.

Cały czas trwają działania przy uszkodzonych liniach energetycznych, powalonych drzewach i zerwanych dachówkach. Do usuwania skutków wichury zadysponowane zostały wszystkie gminne jednostki OSP.

Jak informuje Wydział Zarządzania Kryzysowego UG Kęty, nie ma osób poszkodowanych. Cały czas napływają zgłoszenia o wyrządzonych szkodach. O kolejnych działaniach będziemy informować.

Aktualnie druhowie z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Kęty uczestniczą w działaniach poszukiwawczych w jednym z budynków w Oświęcimiu.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...