FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Nowoczesna kamera batem na piratów drogowych

Kamera monitoringu została zamontowana na słupie tuż obok budynku Dziennego Domu Senior – Wigor i boiska „Orlik” przy ul. Jana III Sobieskiego w Kętach. Podgląd na okolicę, która jest w zasięgu urządzenia mają kęccy strażnicy miejscy oraz policjanci.

Funkcjonariusze przyznają, że miejsce, które jest teraz monitorowane szczególnie ulubili sobie piraci drogowi. Prosty odcinek drogi i parkingi po obu jej stronach traktowali jak tor wyścigowy, o czym świadczą liczne skargi mieszkańców oraz śladu hamowana na asfalcie. Teraz będzie tu bezpieczniej.

- To wysokiej klasy urządzenie, które rejestruje obraz 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu – mówi Marcin Kryska z Urzędu Gminy Kęty. – W komisariacie policji i w siedzibie straży miejskiej funkcjonariusze mają bezpośredni podgląd zapisu kamery, ale mogą też zdalnie nią sterować i ustawiać zoom na wybrane miejsce, zdarzenie, a nawet tablice rejestracyjne samochodu – tłumaczy.

Kamera jest obrotowa (360 st.) i dzięki temu zapisuje wszystko co dzieje się na: „Orliku”, parkingu przy miejskim targu, przyległych do tych terenów drogach oraz w części Parku Lipowego. Nagrywa od 19 lipca. 

Komentarze

  • jasiek 2016-07-28 13:19:03
    A ja pytam po raz drugi i nawet mój wpis nie ukazał się w komentarzach. Czymś podpadłem, że moje komentarze nie są umieszczane? A ja tylko zapytałem kto ma wgląd na obraz z kamery na osiedlu Nad Sołą naprzeciw sklepu Nasza Chata. Tam dopiero można zobaczyć cuda, a zwłaszcza samochody skręcające w zakaz z lewej i prawej strony, a nawet przejeżdżające cały odcinek "pod prąd" I co?

  • niki 2016-07-27 14:08:03
    Proponuje Jeszcze Jedną Albo Dwie Takie Kamery Na Odcinku Spacerowym Od Grupy Kęty Do Hejnału.. Tam Dopiero Jeżdżą Piraci Drogowi.. Wczoraj To Nawet Jechał Jakiś Wariat Pod Prąd Cały Odcinek Mijając Wszystkich..Jechał Ponad 120 Jeśli Nie Jeszcze Więcej.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...