FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Remont DW 948 nabiera tempa

Na koniec września tego roku zaplanowano zakończenie rozbudowy 6-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 948, biegnącego przez Lęki, Bielany i Nową Wieś.

W ramach prac budowlanych wymieniana jest nawierzchnia, porządkowane lokalizacje zatok autobusowych, powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a także bezpieczne przejścia dla pieszych. Zaplanowano także całkowitą przebudowę dwóch mostów (nad Kanałem Ulgi Nowa Wieś i nad Kanałem Ulga Bielany) , a w miejscu trzech skrzyżowań (w Łękach, Bielanach i Nowej Wsi) powstaną ronda.

Aktualnie prowadzone są prace związane z wykonaniem nawierzchni oraz poszerzenia pod budowę ścieżki rowerowej Bielany – Nowa Wieś. Utworzona została już skarpa na odcinku 3 km., prace prowadzone są sukcesywnie na całej długości. Ruch na trasie prowadzony jest wahadłowo. Jednocześnie informujemy, że położona nawierzchnia na odcinku od Bielan do Nowej Wsi nie jest jeszcze tą finalną – cichą. Warstwa ścieralna nawierzchni będzie nakładana dopiero po wybudowaniu rond, mostów oraz zatok autobusowych.

Inwestycja ta ma szczególne znaczenie dla mieszkańców Łęk, Bielan i Nowej Wsi, gdzie droga biegnie bardzo blisko ich domów. Po zakończonej rozbudowie piesi i rowerzyści będą mogli się poruszać znacznie bezpieczniej. Będzie to też połączenie wszystkich sołectw gminy leżących wzdłuż DW 948 z Kętami, ciągiem pieszo–rowerowym.

Rozbudowa DW948 jest częścią inwestycji obejmującej także przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej 949 w Gminie Osiek. Roboty budowlane przy rozbudowie obu dróg wojewódzkich wyniosą ponad 17,8 mln zł, z czego 85 proc. całej kwoty pochodzi z funduszy unijnych zarezerwowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozostałą część dokłada Województwo Małopolskie oraz gminy Kęty, Oświęcim oraz Osiek.

Realizacji zadania podjęła się firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

Komentarze

  • Bogst 2019-01-07 10:09:13
    ...DW 948, Zgroza.. - przebudowa mostkow na trasie Kety - Oswiecim,  (w N.Wies I Łęki), .....nie dosc ze przebudowa trwa juz wiecznosc I nie wiadomo jak długo jeszcze trwać bedzie, jest przejawem totalnej ignorancji wobec kierowców przejezdzających p. te przebudowy......., nie dość ze jest "0" prowadzonych robót, to przejazd przez nie jest wprost niemożliwy - nierowności I dziury, ..... gdzie nadzór I jakaś kontrola, kierownik budowy, szanowna gmino Kęty....? Przecież od czasu do czasu, trzeba te wyrwy I nierównosci podsypać I wyrównac - przynajmniej 2 - 3 x w tygodniu, ....czyż nie tak....? i kto to ma robic - moze kierowcy....?

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...