FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Jest nadzieja na przebudowę skrzyżowania w Malcu

We wtorek (2 lutego 2016 r.) w Malcu odbyło się spotkanie władz Gminy Kęty i Powiatu Oświęcimskiego w sprawie naprawy nawierzchni i ewentualnej przebudowy skrzyżowania ul. Stawowej, Podbeskidzkiej i Świętojańskiej.

Pilnej naprawy wymaga ok. 400 - metrowy odcinek drogi, który usiany jest dziurami. Problemem, na który uwagę zwracają mieszkańcy są też poziome oznaczenia drogowe (pasy dla pieszych, wysepki na skrzyżowaniu, linie wyznaczające pasy jezdni), które dawno już starły jeżdżące auta. 

- W pierwszej kolejności zlecę łatanie tej drogi i malowanie oznakowań - obiecał Zbigniew Starzec, starosta powiatu oświęcimskiego. - Faktycznie jest tu niebezpiecznie, a kierowcy nie zawsze wiedzą jak mają się zachować i najeżdżają na linie, których prawie nie widać - zauważył.

Rafał Ficoń - wiceburmistrz Kęt zauważył, że oznakowanie na jezdni nie wystarczy, aby maksymalnie poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Podobnie jak mieszkańcy Malca - twierdzi, że niezbędna jest przebudowa całego skrzyżowania. Teraz pojawiła się szansa na tę inwestycję.

- Jak tylko dostaniemy zwrot z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, pieniądze zaoszczędzone przez Gminę Kęty przekażemy właśnie tej Gminie - zakomunikował starosta.

Dzięki tym funduszom inwestycja w Malcu ma realne szanse na realizację. 

Komentarze

  • KK 2016-04-02 10:41:45
    dobry pomysł

  • anek 2016-02-02 18:49:02
    Sprawdzam czy można już tu komentować? Blokujecie ?

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...