FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Likwidujemy bariery - budujemy windę

Osoby niepełnoprawne i starsze dla których problemem jest poruszanie się po schodach, w końcu będą mogły skorzystać z windy w budynku Urzędu Gminy w Kętach. Ogłoszono właśnie przetarg na realizację tego zadania. Projekt przewiduje budowę windy zewnętrznej od strony ulicy Jana Kantego wraz z odpowiednią infrastrukturą techniczną. Winda dobudowana do urzędu połączy dwie kondygnacje. Osoby na wózkach będą mogły dotrzeć niemal do każdego wydziału, a nawet do sali sesyjnej, która do tej pory była dla nich niedostępna. Likwidacja barier architektonicznych w podległych sobie jednostkach  jest dla władz Gminy bardzo ważna. Wszyscy muszą mieć równy dostęp do infrastruktury miejskiej. Kamienica w której znajduje się urząd, podobnie jak wszystkie  historyczne budynki również wymaga nakładów inwestycyjnych. Pilnej wymiany wymaga poszycie dachu, które miejscami przecieka jak również stare okna, które niepotrzebnie podnoszą koszty zimowego ogrzewania.  Do wymiany kwalifikują się wreszcie drzwi wejściowe, które powinny być swoistą wizytówką urzędu. Remonty są konieczne i potrzebne, jednak w tym roku władze gminy zdecydowały się na budowę długo oczekiwanej windy, przesuwając inne pilne zadania remontowe na rok przyszły. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to już pod koniec września zadanie zostanie zrealizowane. 

Komentarze

  • marek 2015-07-08 09:11:54
    Dobrze że ta winda w końcu będzie,mamy przecież XXI wiek i trzeba likwidować wszelki bariery architektoniczne. Kolejnym krokiem powinny być miejskie szalety gdzieś w obrębie rynku.

  • Mao 2015-06-26 11:40:02
    Szanowni Państwo Tradycyjnie moje pytanie o koszty. Kiedy w końcu doczekamy się w Kętach czasów,że władza pisząc o inwestycjach publicznych będzie podawała koszty i źródła finansowania. Zadałem na tym forum podobno publicznym, podobno służącym do informowania mieszkańców kilkanaście pytań dotyczących publicznych pieniędzy,oczywiście bez odzewu ze strony władzy. Widać w Kętach wszystko jest tak tajne, że aż prosi się o teorie spiskowe. Kolejne pytanie o osoby publiczne kiedy kolejne zmiany personalne w celu poprawienia funkcjonowania miasta i urzędu.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...