FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Nie bój się sięgać po unijne dotacje! To pieniądze dla Ciebie!

Wywiad z Barbarą Redosz, właścicielką Studia Figura w Kętach.


Rzuciła Pani „ciepłą posadę” w dużej firmie, by otworzyć w Kętach swój własny biznes. Jak to się zaczęło?

Po wielu latach pracy stanęłam w takim miejscu, gdzie potrzebny był mi pewnego rodzaju powiew świeżości i jednego dnia stwierdziłam, że chcę robić coś innego, coś, co przyniesie mi radość, ale też da tą radość innym. Nie miałam konkretnego pomysłu. Na początku wiedziałam tylko, że chcę, by wiązało się to z moją pasją, gdzie będę mogła wspierać inne osoby, oraz by było to coś, co mogę robić blisko mojego miejsca zamieszkania.

Dlaczego zatem Kęty?
Będąc u wujka na Podlesiu, podczas rozmowy uświadomiłam sobie, że w tym mieście drzemie niesamowity potencjał. Zaczęłam się przyglądać uważniej i dostrzegłam jak bardzo Kęty zmieniły się w ostatnim czasie. Inwestycje na każdym kroku, chodniki, drogi, mnóstwo ludzi, którzy tu decydują budować swoje domy. Stwierdziłam – to jest to! I szybko wpadłam na pomysł, by „zatroszczyć” się szczególnie o kobiety. Tak zrodziło się w mojej głowie Studio Figura, jednak jego otwarcie wiązało się z gigantycznymi nakładami finansowymi. Na szczęście można wnioskować o unijne środki i tak też zrobiłam.

Udało się? To chyba bardzo skomplikowana sprawa i nie łatwo „wstrzelić” się z projektem…
Też tak myślałam. Ale po kolei: najpierw udałam się do stowarzyszenia Dolina Soły w Rajsku. Tam dowiedziałam się wszystkiego – co jest mi potrzebne, jakie dokumenty muszę dostarczyć, jaki projekt, na jakie pieniądze mogę liczyć, jak wygląda cały proces. W pierwszej chwili pomyślałam, że to jakaś „czarna magia”, ale Panie ze stowarzyszenia pomagały mi na każdym kroku i szybko okazało się, że to wcale nie jest skomplikowana sprawa. Jak już wiedziałam czego chcę i gdzie mogę dostać finansowe wsparcie, myśląc, że napisanie projektu to jak napisanie rozprawki z fizyki kwantowej stwierdziłam, że znajdę firmę, która specjalizuje się w pisaniu takich projektów i im to zlecę. Niestety szybko okazało się, że takie firmy potrzebują na to dużo czasu i „kasują” nie małe pieniądze, więc nie pozostało mi nic innego jak napisać to samodzielnie. Siedzieliśmy z mężem nad kartkami i na podstawie wskazówek czy to od Pań ze Stowarzyszenia, instrukcji czy Internetu pisaliśmy wniosek. Wieczór za wieczorem. W końcu był gotowy.

Po złożeniu wniosku pewnie przyszedł czas na długie oczekiwanie, tak?
Szczerze mówiąc byłam bardzo zaskoczona, że w ogóle mój wniosek został zakwalifikowany. To był szok. I faktycznie chyba najbardziej „nerwowy” czas oczekiwania. Z puli wszystkich złożonych wniosków nie wszystkie przeszły weryfikację i tu kolejny szok – mój „poszedł” dalej! Później wszystko było już ekspresowo – zatwierdzenie, decyzja, szukanie konkretnej lokalizacji na studio, urządzanie, szkolenia dla personelu, szyldy i ruszanie z własnym biznesem. Teraz tak sobie myślę, że pewnie mnóstwo jest ludzi, którzy mają genialne pomysły na własną działalność, ale przed tym pierwszym krokiem po unijne pieniądze odstrasza ich cała ta biurokracja, która wydaje się „nie do przeskoczenia”. Dlatego chciałabym zaapelować do tych wszystkich ludzi – ruszajcie po marzenia! To wcale nie jest trudne, Panie z Doliny Soły wszystko tłumaczą jak przedszkolakowi, są pomocne pomagają na każdym etapie i uwierzcie, że z ich wsparciem to nic trudnego.

Pani swoje marzenia już spełniła. Kogo to marzenie będzie teraz uszczęśliwiać?
Studio Figura i cała nasza oferta skierowana jest do kobiet, które chcą zobaczyć się w nowej odsłonie. Jest to miejsce dla kobiecych spraw, celów spełnianych i realizowanych. To miejsce, gdzie możecie pielęgnować Swoje JA, gdzie zajdzie w Was przemiana zarówna zewnętrzna jak i wewnętrzna. Nasze motto brzmi: Nowa Zdrowa Ja! Chcę, by kobiety, które trafią do nas zyskały kompleksowe wsparcie i motywację oraz indywidualny plan żywieniowy, zabiegi, kosmetyki, suplementy oraz coaching , a wszystko to w jednym miejscu – Studiu Figura Kęty.

Gdzie można Was znaleźć?
Nasze Wielkie Otwarcie odbyło się 25 października 2018 roku. Przyszło mnóstwo Pań, tego dnia odwiedził Nas również Pan Burmistrz miasta Kęty Krzysztof Klęczar wraz z Małżonką. Cieszymy się z Waszej obecności. Było inspirująco, motywacyjnie i radośnie! Zapraszamy do Studio Figura Kęty przy ul. Wszystkich Świętych 9 ( naprzeciwko Targowiska d), byś już dziś mogła odkryć Swoje Nowe Zdrowe JA.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.


Komentarze

  • instruktorkagitary 2019-03-29 21:02:39
    Trzeba realizować swoje marzenia i dążyć do celu :)) cieszę się że w Kętach jest takie miejsce dla kobiet gdzie można się zrelaksować i zrobic coś dla siebie 😀

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...