FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Czas na zmiany w kęckim OSiRze

Basen w Kętach czekają duże zmiany. Po 17 latach użytkowania, by placówka nadal mogła służyć mieszkańcom trzeba ją unowocześnić. Obecnie jest przygotowywana ekspertyza na podstawie której zostanie określony zakres finansowy planowanych zadań.

OSiR istnieje już 17 lat. W pierwszej kolejności zbudowano basen, który z miejsca stał się bardzo lubianym i popularnym miejscem, chętnie uczęszczanym zarówno przez mieszkańców, jak i licznych zamiejscowych gości. Kolejnym krokiem było powstanie hali sportowej, którą wzniesiono siedem lat później i która po dzień dzisiejszy kojarzy się wszystkim miłośnikom siatkówki z sukcesami UMKS „Kęczanin”.

Może jeszcze kilka lat temu wspomniane budynki były nowoczesnymi obiektami, dziś jednak w dobie postępu technologicznego i aktualnych potrzeb społeczeństwa, pozostają daleko w tyle. Dlatego też by mogły odpowiednio Nam służyć i nadal cieszyć się popularnością wymagają pewnych zmian. Tylko nowoczesna infrastruktura, która idzie w parze z ciekawą ofertą dostosowaną do najróżniejszych grup może zapewnić komercyjny sukces.

Obecnie na obiektach OSiR-u trwa kompleksowa inwentaryzacja na podstawie której będzie można określić skalę przyszłych zadań , a co najważniejsze określić wysokość potrzebnych nakładów finansowych. Najważniejsze prace modernizacyjne na basenie dotyczą: remontu hali basenowej w obrębie jacuzzi w celu likwidacji przecieków przez strop oraz wyremontowania elementów konstrukcji na podbaseniu. Równie istotne zmiany powinny iść w kierunku poprawy komfortu osób korzystających z basenu, w tym celu należy kompleksowo wyremontować szatnie i wyposażyć je w nowe szafki z czytnikami elektronicznymi i nowe płytki antypoślizgowe. Remontu wymagają również prysznice i sanitariaty.

Modernizacja techniczna basenu powinna iść w parze z równoczesnym poszerzeniem i  zróżnicowaniem oferty tak by dostosować ją do współczesnych standardów. Dyrektor ośrodka szczególną uwagę przywiązuje do polepszenia dostępności obiektu dla osób niepełnosprawnych. Bardzo ważnym zadaniem do realizacji w tym zakresie jest zbudowanie windy, która ułatwi osobom niepełnosprawnym korzystanie z obiektu. Dodatkowo odpowiedniego dostosowania wymagają wspomniane już szatnie i łazienki. Trzeba zmodernizować wjazd na halę basenową dla osób poruszających się na wózkach i zakupić specjalny wysięgnik, który umożliwi opuszczanie do wody osób niepełnosprawnych.

Realizacja planowanej modernizacji na pewno będzie wiązała się z dużymi nakładami jednak tylko całościowe podejście do zadania da gwarancję, że odnowiony basen zaspokoi oczekiwania mieszkańców i turystów, którzy odwiedzają naszą gminę. 

Komentarze

  • jasiek 2015-06-05 07:10:55
    Kawiarenka na basenie to porażka, jak można serwować kawę w kubkach tekturowych, toż to nie stacja benzynowa.

  • marek 2015-06-03 11:42:48
    No tak coś się może powoli zacznie zmieniać!, basen sam w sobie nie jest aż taki zły chociaż jako użytkownik chciałbym móc korzystać z nowoczesnej infrastruktury. Dobra kawa i ciastko w kawiarence też jest ważna!

  • Mao 2015-05-29 16:12:49
    Górnolotne projekty modernizacyjne, a nie ma komu posprzątać tego brudu, syfu, smrodu(zwłaszcza w okolicy ubikacji i pryszniców)ciągle mokrych płytek zarówno w szatniach, jak i na basenie, w okolicach sauny i jacuzzi. W końcu dobry pomysł wymiany płytek bo zastanawiam się jak ten basen jest dopuszczany do użytku pod względem bezpieczeństwa(podłoga to lodowisko-do płytek antypoślizgowych im daleko)i jak go dopuszczają do użytku kontrole sanepidu. Dla mnie to totalna zagadka.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...