FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Kontynuujemy remonty na naszych drogach

Pomimo uciążliwych upałów kontynuowane są remonty dróg na terenie naszej Gminy. Wszystkie zadania są realizowane planowo. Na ulicy Jana Kantego w Bulowicach sfrezowano istniejącą nawierzchnię asfaltową oraz wykonano stabilizację podłoża drogi cementem. W odpowiedni i fachowy sposób zostały przebudowane przepusty pod drogami i udrożnione rowy. Dalsze prace będą polegały na położeniu warstwy kruszywa łamanego i dwóch warstw nawierzchni asfaltowej. 

Trwa remont ulicy Floriańskiej w Bielanach. Do tej pory wyprofilowano drogę i wykonano stabilizację i rozłożono warstwę kruszywa łamanego. W końcowym etapie droga zostanie wyłożona asfaltem. Na podobnym etapie są remonty ulicy Spokojnej w Malcu, ulicy Kolbego (bocznej) w Nowej Wsi. Przed drogowcami ostatni etap, czyli asfaltowanie.

W Kętach na ulicy Jana Kantego (bocznej) prace związane z kompleksowym remontem drogi rozpoczeły się już w połowie lipca i potrwają do września. Zakres prac obejmuje wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej o szerokości dla ruchu jednokierunkowego wraz z obustronnymi poboczami z kruszywa oraz wykonanie zjazdów indywidualnych do posesji z betonowej kostki brukowej.W ramach zadania wykonano podbudowę z kruszywa na całym odcinku drogi oraz rozpoczęto układanie zjazdów indywidualnych do posesji. Na remontowanym odcinku drogi zostały również dokonane prace remontowe sieci wodociągowej oraz gazowej, które zlecone zostały przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Kętach oraz Rozdzielnię Gazu w Kętach. Natomiast w przyszłym tygodniu Wykonawca zamierza rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej. W związku z tym na miejscu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Na końcu prac  zostanie wprowadzone docelowe oznakowanie pionowe drogi. 

Na pozostałych drogach tj. na ulicy Polnej w Kętach i na ulicy Kańczuga w Bielanach asfalt został już położony. By zakończyć inwestycję, trzeba jeszcze tylko wykonać plantowanie poboczy. Niebawem rozpocznie się ostatni zaplanowany w tym sezonie remont na ulicy Miasteczko w Malcu. Wszystkie zlecone prace będą zakończone do końca sierpnia br. Przypomnijmy, że część zadań jest realizowana w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. 

Komentarze

  • marek 2015-08-06 13:36:41
    Oby tak dalej, Alelluja i jazda do przodu.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...