FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Uwaga - już od 1 lipca zaczyna obowiązywać uchwała antysmogowa

1 lipca 2017 roku w Małopolsce zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa (uchwała Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017 r. Nr XXXII/452/17 w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw) dla całego regionu, z którą można się zapoznać na stronie. Oznacza to, że do jej przepisów będą musieli dostosować się wszyscy mieszkańcy powiatu oświęcimskiego.

Uchwała dotyczy stosowania paliw i instalacji grzewczych. Kontrola przestrzegania wymagań uchwały będzie prowadzona przez uprawnione służby (straż miejską i gminną, upoważnionych pracowników gmin, policję)

- Dlatego tak duży nacisk organizacyjny i finansowy kładziemy w tym momencie na wsparcie mieszkańców w wymianie kotłów, by umożliwić jak najwyższe dotacje, by pomóc jak największej grupie mieszkańców otrzymać środki finansowe na wymianę pieców – podkreśla burmistrz Gminy Kęty - Krzysztof Jan Klęczar - dodając, że wszystkie osoby, chcące zapoznać się ze szczegółami uchwały, mogą zwrócić się do Wydziału Środowiska Urzędu Gminy Kęty, gdzie uzyskają szczegółowe wyjaśnienie i pomoc w ubieganiu się o dotację.

 

Informacje można również uzyskać:
– na stronach www
– pod nr tel. 12 63 03 100
– mailowo: powietrze@umwm.pl

Komentarze

  • Benediktus 2017-06-25 23:20:19
    "Dlatego tak duży nacisk organizacyjny i finansowy kładziemy w tym momencie na wsparcie mieszkańców w wymianie kotłów..." Śmiech na sali. Kilka tygodni temu była u mnie w domu ekipa "rzeczoznawców" pomierzyli, poszli i cisza. Byłem w Gminie spytać się co z moja dotacją to usłyszałem od Pani , że teraz raczej krucho z pieniędzmi na ten cel...

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...