FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Czwartoklasiści na „Turnieju Dwójek” w Kętach

13 marca 2019 r. w sali gimnastycznej SP nr 2 w Kętach odbył się III turniej mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w ramach rozgrywek Akademii Minisiatkówki. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Nowej Wsi, Porąbki, Witkowic, Bulowic oraz SP nr 1, 2 i 3 Kęty. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny funkcjonujący w klasach sportowych przy SP 2 Kęty.

W kategorii dziewcząt wystartowały 22 pary, a w grupie chłopców rywalizowało 14 dwójek. Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie dwie najlepsze pary z poszczególnych grup awansowały do rundy finałowej.

W kategorii dziewcząt zawody wygrały dziewczynki w parze mieszanej UMKS Kęczanin Zuzanna Handy–Anna Kizner pokonując zespół Victorii Witkowice: Basia Dąbrowska-Kamila Klęczar. III miejsce wywalczyła dwójka UMKS Kęczanin Pola Handzlik-Ola Ilczak, wygrywając z parą SP 2 Kęty: Amelia Kijas-Judyta Gabryś. Trenerem zwycięskiej pary jest Ireneusz Sidło.

W kategorii chłopców zawody zdominowały zespoły z dwójki, do finału awansowały 4 zespoły z SP 2 Kęty, w większości chłopcy trenujący regularnie w UMKS Kęczanin pod okiem trenera Pawła Puchały, a start w zawodach był dla nich ostatnim przygotowaniem do rozgrywek Kinder+Sport. W kategorii chłopców, po wyrównanym i zaciętym pojedynku, zwyciężyła para Jakub Smolarek-Arek Tomasik, która w finale pokonała team Tymon Madej-Antoni Haręża. W walce o III miejsce lepszy okazał się zespół Kacper Adamus-Sebastian Koj, który pokonał dwójkę Szymon Wróblewski-Beniamin Baścik.

Kolejna, ostatnia już runda rozgrywek, odbędzie się w kwietniu, po czym nastąpi podsumowanie całorocznych rozgrywek i nagrodzenie najlepszych zawodników medalami.