FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Zawody pływackie kęckiego UKS "Sokół"

Wiosenne starty w zawodach pływackich wplotły się w cykl egzaminów szkolnych, dlatego w zawodach w Skoczowie wystartowaliśmy w okrojonym składzie i z młodszą ekipą. Często byli to zawodnicy pierwszy raz startujący w zawodach tak wysokiej rangi. Ale i tutaj nie zabrakło medali.

W najmłodszej grupie wiekowej ośmioletni Karol Wąsik wywalczył brązowy medal na bardzo wymagającym dla tego wieku dystansie 50 m stylem dowolnym, w stylu grzbietowym zajął 4 miejsce o pół sekundy przegrywając medal. Za to waleczna Zosia Milcarek, uczennica kęckiej jedynki, także na dystansie 50 m stylem dowolnym zwyciężyła, prowadząc od startu do mety, uzyskując swój życiowy rezultat 37 sek. 38 setnych. W stylu klasycznym, podobnie jak Karol, wywalczyła 4 miejsce przegrywając medal również o 0,5 sekundy, ale także z życiowym rezultatem.

Oprócz medalistów startowali także: Aleksandra Zacny, Weronika Dziurdź, Oskar Łyczko, Kacper Michałkiewicz, Jakub Langenfeld, zajmując miejsca 5,6 nagradzane dyplomami lub trochę dalsze do 9 miejsca. Jak na pierwsze starty w zawodach rozpoczęli bardzo dobrze, a możliwość poprawienia wyników będą mieli już w najbliższą sobotę na wyjazdowych zawodach w Szczyrku.