FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Podsumowanie sezonu pływackiego 2018/2019

Podsumowując rok szkoleniowy 2018/19 wysoko oceniamy postępy naszych zawodników-pływaków UKS Sokół Kęty.

Po okresie rozpływania jesienią w grudniu sprawdzaliśmy nasz poziom przygotowań pływackich. Już na pierwszych zawodach, w których startowaliśmy Konrad Rak zabłysnął świetnym wynikiem. Rozpoczął od zdobycia złotego medalu na dystansie 50 m stylem motylkowym (31 sek) i srebrnego na dystansie 100 m st. dowolnym( 1min 5sek). Wziął też udział w cyklu zawodów w Brzeszczach gdzie trzy razy był zwycięzcą ,raz trzecim co dało mu prymat w całości cyklu. Drugą multimedalistką jest Zosia Milcarek, która z każdych zawodów przywoziła złoty medal, a czasem i dwa. Jej najcenniejszy wynik to 36 sek. na dystansie 50m stylem dowolnym - a ma dopiero 11 lat. Dobrze zapowiadają się też nasi młodsi pływacy: Marysia Iskierka (dwa srebrne medale) i Karol Wąsik (srebro i brąz). Podobnie Jakub Langenfeld, Kacper Michałkiewicz , Maciej Kos, Bartek Waluś z medalami w stylach: klasycznym(żabka), dowolnym (kraul) i motylkowym (delfin) a Weronika Dziurdź i Hania Janik z miejscami tuż za podium. Ostatnio odbyły się Mistrzostwa Szkół Andrychowa, gdzie Mikołaj Kasperek zdobył złoto i brąz a Michał Burzej brąz.

Wymienione wyżej sukcesy uzyskujemy w zawodach pływackich dla amatorów organizowanych w rejonie śląskim i małopolskim. Łącznie  nasi zawodnicy stawali na podium 20 razy z czego 9 na najwyższym.

Gratulujemy zawodnikom startującym w zawodach i zapraszamy wszystkich chętnych do reprezentowania Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokół” na zawodach pływackich.

Wszyscy przychodzący na zajęcia w ostatnie dni miesiąca otrzymują upominki , biorący udział w zawodach nagrody, a zwycięzcy zawodów dodatkowe wyróżnienia.Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...