FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Kęty. Wymiana koła zakończona obywatelskim zatrzymaniem

Wzorową postawą obywatelską wykazał się  mieszkaniec Kęt. Mężczyzna najpierw pospieszył z pomocą kierowcy, który złapał „gumę”, a kiedy zauważył, że jest on nietrzeźwy, uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił Policję.

Do zdarzenia doszło w nocy z 16/17 listopada 2019 w Kętach na ulicy Żeromskiego. Wracający pieszo do domu  28 – latek  zauważył samochód marki Mitsubishi, którego kierowca miał problem z odkręceniem przebitego koła. Mężczyzna natychmiast zaoferował swoją pomoc. W trakcie rozmowy, podczas wymiany koła Kęczanin wyczuł od kierowcy woń alkoholu. O swoim spostrzeżeniu natychmiast powiadomił Policję. 

- Funkcjonariusze  przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 53 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego, które wykazało 2 promile alkoholu - wyjaśnia Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji. - Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny - dodaje. 

Na duże podziękowania zasługuje mieszkaniec Kęt, który chcąc pomóc kierowcy w kłopocie, jednocześnie pomógł w wyeliminowaniu drogowego przestępcy.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...