FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

XXVIII Puchar Burmistrza Gminy Kęty i Puchar Firmy TECH Sterowniki w kolarstwie przełajowym

Po raz 28. rozegrany został kolarski wyścig przełajowy o „Puchar Burmistrza Gminy Kęty” i Puchar Prezesa firmy TECH Sterowniki w Wieprzu. 22. 02. 2020 roku w sobotę 80 zawodników ścigało się z klubów Małopolski i Śląska. Na odprawie Kierowników Ekip i zawodników powitał Wiceburmistrz Gminy Kęty Rafał Ficoń.

Trasa biegła tradycyjnie pomiędzy stadionem TS Hejnał w Kętach a rzeką Sołą. Jedno okrążenie liczyło ok. 1800 m, a ilość okrążeń była dostosowana do kategorii wiekowej. Zawodnicy podzieleni byli na czternaście kategorii wiekowych, w tym pięć kategorii kobiet.

Pierwsi na trasę ruszyli żacy, zwyciężył Jan Wieczorek GK Victoria Rybnik, drugi był Paweł Nowak UKKS Imielin Team, trzeci Robert Wielgus UKS Sokół Kęty. W kategorii żak dziewczęta zwyciężyła Olga Ostafin KS Luboń Skomielna Biała, drugie miejsce zajęła Karolina Grajcarek. Wyścig młodzików wygrał Karol Zagata KS Luboń Skomielna Biała, drugie miejsce zajął Jeremiasz Twardoch UKKS Imielin Team, trzecie Michał Czerniawski, a czwarte Wiktor Kubica, obydwaj UKS Sokół Kęty. Wyścig młodziczek wygrała Maria Długosz, druga była Julia Steczek obydwie z UKS Zawojak, trzecia Zofia Lamik UKKS Imielin Team. W kategorii juniorów młodszych zwyciężył Benedykt Długosz UKS Zawojak, drugi był Brajan Świder KS Luboń Skomielna Biała, trzeci Patryk Lis UKS Zawojak, czwarte miejsce zajął Patryk Drabik, a piąte Bartłomiej Barwa, obydwaj UKS Sokół Kęty. W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Kinga Żur KS Luboń Skomielna Biała, a drugie miejsce zajęła Gabriela Rutka UKS GK Four Bike Siedliska. Wśród juniorów zwyciężył Bartosz Zontek UKS Sokół Kęty i on otrzymał puchar z rąk Burmistrza Gminy Kęty, drugi na mecie był Jakub Barwa, również UKS Sokół Kęty, a trzeci Łukasz Orędarz UKS Zawojak. Następnie wystartowały juniorki i tu zwyciężyła Oliwia Armatys MTB Racing Team Tarnów, druga na mecie była Sabina Wierzycka KS Luboń Skomielna Biała, trzecia Zuzanan Froń, a czwarta Anna Radwan, obydwie UKS Sokół Kęty. W kategorii orlików zwyciężył Stanisław Nowak Volkswagen Samochody Dostawcze, drugi był Łukasz Helizanowicz CST 7R MTB Team, a trzeci Jarosław Żur KS Luboń Skomielna Biała. W kategorii kobiet elita zwyciężyła Małgorzata Mazurek GK Victoria Rybnik, drugie miejsce zajęła Magdalena Zielińska KKW Nexelo Wałbrzych, a trzecia Monika Wrona Bieniasz Bike. Wśród masterów 30 do 39 lat zwyciężył Paweł Piasecki Remik Bike. W kategorii Masters 40 do 49 lat pierwsze miejsce zajął Remigiusz Ciok Remik Bike. W kategorii Masters 50 lat i więcej pierwsze miejsce zajął Marek Kubuszok niezrzeszony, drugie miejsce zajął Bogusław Kramarczyk UKS Sokół Kęty. Wyścig elity zakończył się wygraną Szymona Biela GK Victoria Rybnik.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczał Wiceburmistrz Gminy Kęty Rafał Ficoń oraz Sędzia Główny Bartłomiej Buchta. Organizatorami wyścigu byli: Urząd Gminy Kęty, Firma TECH Sterowniki i działacze UKS „Sokół” Kęty.