FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Powiatowa liga strzelecka

W dniu 12 kwietnia została rozegrana finałowa runda Szkolnej Powiatowej Ligi Strzeleckiej. Edycja 2016/2017. Zakończyła się zwycięstwem Powiatowego Zespółu Nr 3 Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Oświęcimiu z wynikiem 4587 pkt. Podopieczni Pawła Zielińskiego wygrali z przewagą 125 pkt nad Powiatowym Zespółem Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Tech. pod kierunkiem Wojciecha Iwanickiego (4462 pkt). Na trzecim miejscu uplasowali się najmłodsi zawodnicy pod opieką Zbigniewa Szczerbowskiego z Gminnego Gimnazjum nr 1 w Rajsku zdobywając (4444 pkt). Kolejne miejsca zajęli: Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. Ks.St. Konarskiego (4394 pkt, opiekun Andrzej Kojdecki), Powiatowy Zespół Nr 5 Szkół Budowlanych (4285 pkt, opiekun Maciej Baka), Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego (4184 pkt, opiekun Łukasz Śleziak).

Indywidualnie rozdano cztery komplety pucharów oraz nagrodę dla najlepszego zawodnika roku szkolnego 2016/2017.

W najmłodszej kategorii juniorek młodszych wystartowały 23 dziewczęta. Rywalizację zdominowała zawodniczka Gimnazjum z Rajska Julia Martyka. Podopieczna Zbyszka Szczerbowskiego uzyskała łącznie 714 pkt pewnie pokonując pozostałe zawodniczki. Na drugim miejscu finiszowała zawodniczka PZ3 Martyna Grabska uzyskując 691 pkt Ostatnie miejsce na podium padło łupem Kasi Wapiennik z PZ5 z wynikiem 671 pkt.

Wśród najmłodszych chłopaków zwyciężył uczeń PZ1 Karol Opitek z wynikiem 627 pkt wyprzedzając swojego kolegę ze szkoły Pawła Jaszczurowskiego 617 pkt. Podopieczni Andrzeja Kojdeckiego udanie zakończyli zawody. Na trzecie miejsce dobrą ostatnią rundą awansował Tomek Uroda z Gimnazjum Rajsko uzyskując łącznie 583 pkt. W tej kategorii łącznie zobaczyliśmy 15 chłopaków.

Zacięta rywalizacja toczyła się do końca wśród starszych dziewcząt. W klasyfikacji juniorek ostatecznie z dużą przewagą zwyciężyła podopieczna Łukasza Śleziaka, uczennica Salezjan Nina Gandurska. Wytrzymała presję do końca i łącznie uzyskała 690 pkt. Drugie miejsce Padło łupem Kasi Mętel z PZ1 (662 pkt), a na trzecim miejscu finiszowała Martyna Korczyk z PZ4. W tym roku wśród juniorek wystartowało 21 dziewcząt.

Chłopaków w juniorach startowało 13. W tej stawce najlepszy okazał się podopieczny Pawła Zielińskiego Adam Szromek, który zgromadził 713 pkt. Zawodnik PZ3 pokonał o 38 pkt Jacka Guzdka z PZ2 oraz o 48 pkt Michała Gajdziszewskiego z PZ1.

Indywidualnie najwięcej pucharów zgromadziło liceum Konarskiego stając czterokrotnie na podium, PZ3 oraz Gimnazjum z Rajska stawali dwukrotnie na podium, pozostałe szkoły zdobyły po jednym trofeum.

Najważniejsza nagroda indywidualna trafiła w ręce Juli Martyki. Utalentowana zawodniczka z Rajska o zaledwie 1 pkt pokonała starszego kolegę z PZ3 Adama Szromka.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich opiekunom wyników oraz uzyskanych trofeów. Już czekamy na kolejny rok zmagań. Do szkolnej ligi wracamy od listopada, mając nadzieje, że może inne szkoły powiatu przyłączą się do rywalizacji.