FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Lekkoatletyczne "czwartki"

W Bielsku - Białej w XXIII edycji "czwartków lekkoatletycznych" znakomicie zaprezentował się Kamil Haczek. W roczniku 2006 chłopców wygrał pięć konkursów skoku w dal i po zaliczeniu konkursu 8 czerwca wyjedzie na centralne zawody do Łodzi, aby zmierzyć się z rywalami z Polski. Jego fenomenalny wynik 4.76 m powinien mu dać walkę w mistrzostwach o podium. W "czwartkach" na podium stanęła też Oliwia Haczek, która zajęła 3 miejsce w skoku w dal.

W Krakowie z kolei Klaudia Śliwińska potwierdziła dominację w Małopolsce w rzucie dyskiem. Zwyciężyła tam jak młodziczka, juniorka młodsza i znów dołożyła złoto w kategorii juniorki młodszej (warto dodać, że Klaudia jako trzynastolatka, czternastolatka i piętnastolatka stawała na podium mistrzostw Małopolski trzykrotnie z rzędu w biegach przełajowych, gdzie konkurencja jest ogromna, ponieważ na linii startu ustawia się średnio 120 -130 zawodniczek).

W Kętach drużyna czwórbojowa zajęła tylko trzecie miejsce przez kompletnie nieudany bieg na 1000m.

Też w Kętach odbyła się Gimnazjada Młodzieży, w której Miłosz Wiśniewski został wicemistrzem w biegu  na dystansie 300m, a Kamil Wójcik mistrzem w rzucie oszczepem oraz Kacper  Wójcik wicemistrzem w tej samej konkurencji.

Ponadto w zawodach wzięli udział: Wioletta Kozieł, Antoni Chwierut, Filip Kapica, Konrad Płonka, Konrad Tobiasz, Jakub Grygierczyk, Filip Pawiński, Filip Chwierut, Dagmara Żmudka, Konrad Sroka, Korneliusz Pawlusiak, Kacper Kukiełka.