FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Kęckie ścieżki ludzi nauki. Powstaje kolejna publikacja

Trwają prace nad kolejnym wydawnictwem poświęconym zasłużonym postaciom związanym z Kętami. Projekt to kolejne wspólne przedsięwzięcie Urzędu Gminy i Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach.

 

- Przygotowywany folder jest drugą pozycją z serii „Kęckie ścieżki życia”, ale tym razem koncentrujemy się na ludziach nauki, którzy pochodzą z Kęt lub byli z nimi związani – tłumaczy dr Andrzej Małysa z Muzeum w Kętach, jeden ze współautorów publikacji.

Wśród postaci, które zostaną zaprezentowane w folderze-przewodniku, znaleźli się m.in. Stanisław Krzyżanowski, bracia Kłodzińscy, Eugeniusz Arnold Janota, Leonard Bier czy – rzecz jasna – Ambroży Grabowski i św. Jan Kanty, patron naukowców.

- Gmina Kęty przez promocję chce dotrzeć do osób zainteresowanych lokalną historią, zarówno mieszkańców, jej lokalnych miłośników, jak i coraz większej liczby tych, którzy nas odwiedzają – mówi Urszula Baczyńska-Śleziak, dyrektor Wydziału Rozwoju Urzędu Gminy Kęty. – W takich projektach jak ten widzimy szansę na rozpropagowanie tego, co nasze – dodaje.

Autorzy zgodnie podkreślają, że przewodnik po biografiach ludzi kęckiej nauki będzie pełen ciekawostek. Publikacja ukaże się w październiku.

– Zależy nam na tym, by przedstawić słynnych kęczan lub osoby z tym miastem związane przez postać św. Jana Kantego, jako patrona całego środowiska naukowego, w kontekście wydarzeń historycznych i przestrzeni miejskiej – mówi pomysłodawczyni projektu,  dyrektor Muzeum w Kętach dr Marta Tylza-Janosz. – Dlatego „Kęckie ścieżki życia” mają charakter przewodnika. Chcemy zachęcić wszystkich naszych odbiorców do wyjścia z domu, spacerów, podróżowania i poznawania pięknej historii miasta – dodaje.

Wydana w zeszłym roku pierwsza pozycja w serii „Kęckie ścieżki życia” opisywała życia i dokonania świętych, błogosławionych i kandydatów na ołtarze. Wśród opisywanych postaci znaleźli się: św. Jan Kanty, bł. Celina Borzęcka czy ks. Grzegorz Zdziewojski.

Publikację „Kęckie ścieżki życia. Święci, Błogosławieni, kandydaci na ołtarze” można kupić w sklepiku Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach (Rynek 16). Cena: 5 zł. 

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...