FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Zakodowali Małopolskę

Członkowie Lokalnego Klubu Kodowania, działającego przy kęckiej bibliotece 8 grudnia odwiedzili swoich rówieśników z Chrzanowa. Podczas finału Regionalnego Festiwalu Kodowania - Zakoduj Małopolskę, spotkaliśmy się z dziećmi i młodzieżą z terenu Małopolski, by wspólnie wziąć udział w obchodach ogólnoświatowej Godziny Kodowania. Festiwal zgromadził ponad 260 uczestników z Kęt, Polanki, Chrzanowa i Dobczyc.

Dzieci z Lokalnego Klubu Kodowania i uczestnicy zajęć „Zabawa w programowanie” wspólnie uczestniczyły w Akademii Robotyki, podczas której z zestawów konstrukcyjnych WeDo budowano i programowano proste modele robotów LEGO.

Po przerwie obiadowej odbyły się warsztaty Drukowania 3D. Jest to drukowanie przestrzenne, które umożliwia wytwarzanie trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu. Dzieci mogły stworzyć własne cyfrowe projekty i na pamiątkę otrzymały logo LKK wydrukowane przez drukarkę 3D.

Odbył się również mini turniej gry FIFA, gdzie dzieci z Kęt stanęły naprzeciwko m.in. gości z Dobczyc.

Dużo radości dostarczyła dzieciom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w czasie programowania MineCraft i Gwiezdnych Wojnen oraz robotów Photon, Dash i Dot. Nie zabrakło także robotów Lofi czy mBot.

W przerwach między warsztatami można było wypróbować swoich sił w innowacyjnej grze do nauki podstaw programowania ScottieGo! Łączy ona realne, kartonowe klocki, służące do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować ułożony program i przekształcić je na ruch oraz zachowanie Scottiego.

To był bardzo interesujący wyjazd. Kęcka młodzież świetnie się bawiła i godnie reprezentowała nasze miasto. Zainteresowanych działaniem Lokalnego Klubu Kodowania zapraszamy do kontaktu z Czytelnią książek i czasopism i koordynatorem klubu - panią Moniką Bryzek.

Regionalny Festiwal Kodowania organizowany jest w ramach projektu "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę". Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark. Projekt został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministra Edukacji Narodowej.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...