FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Grupa Operacyjna z Kęt na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach '2017

We wtorek, 5 września, „Grupa Operacyjna Kęty” im. 3. Kompanii Obrony Narodowej Kęty uczestniczyła w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach '2017 – największych po Paryżu i Londynie targach obronnych w Europie.

Jak poinformował st. sierż. Zbigniew Kurnik, w trakcie targów kęcka Grupa Operacyjna zaprezentowała swoje dotychczasowe osiągnięcia, wyposażenie oraz eksponaty historyczne z Sali Tradycji Grupy. Była też okazja do prezentacji miasta i gminy Kęty oraz zabytkowej strzelnicy z 1934 r., mieszczącej się na Kęckich Górach Południowych, w której „Grupa Operacyjna Kęty” im. 3. Kompanii Obrony Narodowej Kęty ma swoją siedzibę.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to największa impreza militarna tej części Europy i jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. O pozycji wystawy świadczą zarówno wystawcy – czołowe, światowe koncerny branży obronnej, jak i strategiczne dla tej dziedziny kontrakty podpisywane w Kielcach. Do piątku, 8 września, zaprezentuje się na targach ponad 600 firm z 27 krajów całego świata. Udział w kieleckim wydarzeniu biorą wystawcy m.in. z Polski, Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych.

MSPO towarzyszą od lat wystawy narodowe przemysłu obronnego poszczególnych krajów. Dotychczas takie wystawy miały: Norwegia, Francja, Włochy, Turcja, Niemcy, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4 oraz Wielka Brytania. Tegorocznemu Międzynarodowemu Salonowi Przemysłu Obronnego towarzyszy Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Korei Południowej.

Komentarze

  • jabol 2017-09-07 22:21:47
    Ewidentnie kawal dobrej roboty Pierwszy raz chyba w historii taka grupa coś robi dla miasta i gminy. Brawa za zaangażowanie, chęci, upór żeby z niczego coś dla siebie i innych zrobić ... Niech żyje GO " Kęty "

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...